Actie Clusius levert 4000 euro op

SCHAGEN – De Goede Doelen-actie door de derdeklassers van het Clusius College Schagen bracht dit jaar bijna 4000 euro op.

Het geld komt verspreid over veel door de leerlingen gekozen goede doelen terecht. Gedurende een aantal weken moesten de leerlingen op een bedrijfsmatige manier geld bijeenbrengen voor een goed doel.

Via dit project werden de derdeklassers getraind in allerlei vaardigheden, zoals presenteren, plannen en samenwerken. Zaken die belangrijk zijn voor een vervolgopleiding en het functioneren in de maatschappij.

En dus werden er tuintjes opgeknapt, wandel- en sponsorlopen georganiseerd, cupcakes gebakken en nog veel meer. Als het maar geld opbracht of mensen een gezellige tijd bezorgde.

Er werden uiteenlopende goede doelen gekozen. De stichting Leeuw, Kika, SOS kinderdorpen, hongersnood in Afrika en War Child waren wel favoriet.

Tijdens de eindpresentatie in de kantine van de school werd een groep leerlingen uit klas 3.2 gekozen als eindwinnaar.

Met hun actie wilden zij kinderen in Syrië steunen. Zij hadden een prachtige, ontroerende PowerPoint van hun dag gemaakt, die door de jury hoog werd gewaardeerd. Zij ontvingen van organisator George Wognum een bioscoopbon voor CineMagnus in Schagen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):