Maaien onder water

REGIO – Komende donderdag start het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier met het maaien van de waterplanten uit 5.700 km sloten.

Dat is nodig om wateroverlast te voorkomen. Door te maaien kan het water beter doorstromen en via gemalen uiteindelijk in zee terechtkomen.

Vroeger werd alles zo veel mogelijk kaal gemaaid, maar tegenwoordig houdt het Hoogheemraadschap rekening met de natuur. Waterplanten zijn namelijk belangrijk voor de waterkwaliteit.

De komende maanden wordt 60% van de waterplanten weggehaald. Vooral het diepere middengedeelte van de sloten wordt gemaaid. Aan de zijkanten blijven waterplanten zo veel mogelijk staan zodat kleine vissen, kikkers, salamanders en torretjes hun leefgebied behouden.

Het maaiafval blijft nog vijf dagen langs de kant liggen, zodat dieren die zijn meegeschept nog terug kunnen naar de sloot.

In het najaar volgt een tweede maaironde.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):