Reddingsbrigade over toename verdrinkingen

NOORDKOP – De Reddingsbrigade Nederland is verontrust over de stijging van het aantal verdrinkingen onder zwemrecreanten.

Halverwege het seizoen is het jaargemiddelde van het aantal verdrinkingen, 8 in aantal, al geëvenaard, meldt de Reddingsbrigade maandag.

De organisatie vreest dat het aantal verdrinkingen in de loop van de zomer en het najaar nog verder toeneemt.

Volgens de Reddingsbrigade zijn zes van de acht verdrinkingsgevallen deze zomer gebeurd op plaatsen die niet aangewezen zijn als zwemlocatie. Hulpverlening laat in die gevallen langer op zich wachten.

Ook constateert de reddingsbrigade dat de trend van afnemende zwemvaardigheid een rol speelt. Bij vijf van de acht zwemdoden speelde een beperkte zwemvaardigheid een rol.

Gewezen wordt op onderzoek waaruit blijkt dat het aantal behaalde zwemdiploma’s in Nederland, met name in de gevorderde categorieën B en C, sterk afneemt.

Dit jaar heeft de Reddingsbrigade tot dusver 123 mensen uit een levensbedreigende situatie gered. De organisatie voert jaarlijks zo’n 9000 hulpverleningsacties uit.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):