Schuijt moet dwangsom toch betalen

SCHAGEN – De gemeente Schagen is niet van plan de dwangsom van € 25.000,-, die ze de eigenaar van ‘de windmolen 158’ in Sint Maartensbrug, heeft opgelegd, terug te nemen.

Bernard Schuijt, de eigenaar van de inmiddels ontmantelde windturbine, had bezwaar gemaakt tegen de dwangsom. Maar zijn bezwaar is door burgemeester en wethouders afgewezen

Schuijt had gedraald met de ontmanteling van de windturbine. Daarop legde de gemeente hem een dwangsom op. De gemeente had hem eerder nog negen weken de tijd gegeven om de molen te verkopen.

Dit lukte niet waarop Schuijt om verlenging vroeg van de gedoogperiode, maar de gemeente vond het welletjes en gaf hem die extra tijd niet. Schuijt kreeg toen de dwangsom aan zijn broek en ging in bezwaar. De commissie bezwaar van de gemeente wees het bezwaar af en adviseerde het college de dwangsom niet in te trekken.

B & W nemen dat advies over.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):