Bus past route aan voor scholieren
NOORDKOP – Buslijn 153 rijdt vanaf 6 mei ’s ochtends een langere ronde speciaal voor scholieren uit Kreileroord, Wieringerwerf en Middenmeer.
Door de aanpassing aan de dienstregeling kunnen zij zonder overstap op tijd op school in Schagen aankomen.
Scholieren in problemen door uitvallen buslijn
Het probleem met de busverbinding ontstond nadat buslijn 653, een belangrijke verbinding tussen Kreileroord, Wieringerwerf, Middenmeer en Nieuwe Niedorp naar Schagen, in de nieuwe dienstregeling kwam te vervallen.
Het voorgestelde alternatief, waarbij scholieren lijn 350 moesten nemen en overstappen op lijn 153 bij Nieuwe Niedorp Transferium, bleek niet praktisch. Buurtbus 416, die rijdt tussen Kreileroord en Schagen, zat in de ochtendritten overvol.
De gemeente Hollands Kroon heeft zich bij Connexxion hard gemaakt voor een oplossing. Uiteindelijk is die gevonden in een ruimere route van buslijn 153.
Dankzij de nieuwe regeling wordt de reistijd van de scholieren verkort en de drukte in de buurtbussen in de ochtend verminderd. Voor de route van school terug naar huis kunnen leerlingen gebruik maken van buurtbus 416 vanaf stations Schagen of Anna Paulowna.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Als nu alle automobilisten in de bus zich verplaatsen zijn er veel meer bussen met veel meer bestemmingen mogelijk.
Dus meer verplaatsingen van huis, naar werk, school, etc. Daarop moet altijd aan gewerkt worden.
Verder zijn er ov knooppunten zoals station ns, transferium, knooppunt halten waar je van het ene ov naar het andere kunt. Daarom is het transferium bij niedorp zo belangrijk en komen juist daar veel ov samen. Natuurlijk rijden de bussen langs wegen waar mensen wonen en langs halten. Een volle bus is altijd wenselijk. Ook zijn er busverbindingen die juist het te veel reizigers oppakken om daarmee langs andere halten ook weer mensen te kunnen vervoeren.
Belangrijk is dat vaste halten zekerheid bieden op passend ov
Werkelijk geen hout aan vast te touwen
Verkeerde pilletjes ingenomen WIJSNEUS, deze reactie is rijp voor de PRULLEBAK,
Ja maar gaat tog niet gebeuren. Is geens geld voor of kost teveel stikstof. Of te duur zodat de directeur van Conexion geen winstbonus krijgt.
Beste gemeentes en provincie,
Lijn 153 is toch geen serieuze oplossing? Bekijk de buslijnenkaart van Noord-Holland Noord nou eens goed. (zie link hieronder)
Buslijn 153 tussen Winkel en Schagen volgt een kronkelige route langs allerlei kleine dorpjes. Het lijkt me niet bijzonder handig om daarmee scholieren vanuit Middenmeer, Wieringerwerf en Kreileroord naar het Regius Colege in Schagen te transporteren.
Kijk nu nog eens écht goed naar die buslijnenkaart. Via de N248 kan iedere automobilist heel snel en efficient naar Kolhorn, Middenmeer en Wieringerwerf rijden en desnoods ook afslaan naar Kreileroord. Het is werkelijk een nulbreiner om juist over die N248 een bus te laten rijden. Niet alleen voor scholieren, maar ook voor meerpenen die eens een dagje willen komen winkelen in Schagen, of op bezoek willen gaan bij een oudtante in het verzorgingshuis. Er is echter één piepklein probleempje:
ER RIJDT NAMELIJK HELEGAAR GEEN BUS OVER DIE N248!
En dat is van de zotte, vind ik.
Dus in plaats van een kronkelige lokale buslijn 153 uit te breiden naar bestemmingen tot ver achter de horizon, zou het niet handiger zijn om een nieuwe, echt snelle interregionale buslijn in te voeren?
Routevoorbeeld:
– Kreileroord
– Wieringerwerf / RSG Wiringherlant
– via A7naar Middenmeer-Oost (halte Alkmaarseweg)
– Middenmeer Centrum
– Via N248 (Schagerweg) naar halte Kolhorn
– Via Westerweg (N245) en Zuiderweg naar halte Schagen / Regius College
– Via Zuiderweg en Spoorlaan naar NS Station Schagen
Tot zoverre mijn bijdrage. Zal wel weer in een bureaula verdwijnen, maar ik heb iig mijn best gedaan.
https://www.connexxion.nl/getmedia/6d870b2c-dd09-4221-b0c3-952a6179e1d8/nhn_juli2024_dienstregeling.pdf
Top! Inhoudelijke kritiek leveren én met een oplossing komen. Voorbeeld van hoe het ook kan.
Verbazingwekkend dat Natuurlijk Schagen niet deze suggestie heeft gelanceerd.