Burgervlotbrug meerdere weken dicht

BURGERVLOTBRUG – De vlotbrug bij Burgervlotbrug is zeker weken niet te gebruiken voor verkeer. Een veel te zwaar voertuig heeft woensdagmorgen flinke schade aangericht.

De balansarm van de brug is verbogen. De schade aan de vlotbrug is dermate groot dat de verwachting is dat deze meerdere weken gestremd zal zijn voor gemotoriseerd wegverkeer.

De provincie verwacht dat donderdag in de loop van de dag scheepvaartverkeer de brug weer kan passeren. Voor het fietsers, bromfietsers en voetgangers wordt vanaf donderdag een pontje ingezet.

De pont vaart maandag tot en met zaterdag van 6.30 tot 21.00 uur en zondag van 9.00 tot 21.00 uur. De eerste periode wordt een noodpontje met een lagere capaciteit gebruikt. De pont met een grotere capaciteit heeft een langere aanvaartijd. Zodra deze pont gearriveerd is, vervangt deze het noodpontje.

Zie ook: Vlotbrug bij Burgervlotbrug weer kapot

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
2 antwoorden
  1. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Vlotbruggen hebben zeer specifiek onderhoud nodig. Heel veel contract partijen zeggen het wel te kunnen maar kunnen het werk niet. Ze weten het niet.
    Gewichten van veel meer als toegestaan zorgen voor verbuigingen van de vlotbrug constructie. Het repareren is heel specifiek.
    Die vrachtwagen met kraan was natuurlijk veel te zwaar en dus heel veel schade en kapotte onderdelen.
    De duur van reparatie is veel te lang en had voorkomen kunnen worden door bemensing van de vlotbrug zoals in het verleden.

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):