Groen licht voor Jonkerhof Waarland

WAARLAND – Een meerderheid van de Schager gemeenteraad is dinsdagavond akkoord gegaan met plan Jonkerhof in Waarland.

Jonkerhof Waarland bestaat uit 24 seniorenwoningen in de vorm van een zogenaamd ‘Knarrenhof’. Daarvan zijn 8 woningen voor de sociale huur.

D66 en de SP waren tegen het plan. Volgens D66 mag het plan geen hofje worden genoemd. Ook waren er bezwaren van omwonenden over de bouwdichtheid van het plan.

De andere fracties waren juist blij met het plan, vooral omdat het om seniorenwoningen gaat.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord
  1. Harry Vogel
    Harry Vogel zegt:

    D66 tegen het plan omdat het geen hofje is? Alsof het daarom ging. Het ging om de kwaliteit van de participatie. Bij omwonenden de idee laten bestaan dat tussen de woonblokken en de Jonkerstraat geen bebouwing kan komen op de bestemming tuin. Niet de informatie geven dat daar tegen de mussenhaag vergunningvrije bijgebouwen tot een bouwhoogte van 5 meter gerealiseerd kunnen worden. De teleurstelling volgt en schaadt het vertrouwen in de overheid. Hoe zou u zich voelen in die situatie? Stedenbouwkundig klopt er dan iets niet.
    Lees de voorstellen tot wijziging van de besluitvorming op Schagen.raadsinformatie.nl , raad van 11 februari 2025.
    En ja het is geen hofje in de historische context daarvan. Woningen in een hofje hebben geen eigen erf buiten de woning.
    Kortom D66 was en is niet tegen woningbouw maar kon niet met dit plan instemmen.

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):