1 op de 5 scholieren in regio is bingedrinker

NOORDKOP – Nog steeds is één op de vijf scholieren in Noord-Holland Noord een bingedrinker, ondanks een afname ten opzichte van 2021. Dat meldt NH Nieuws op basis van onderzoek van de GGD.

De GGD blijft bezorgd over het hoge alcoholgebruik onder jongeren. In 2021 dronk 23,5% van de scholieren vijf glazen alcohol of meer tijdens één gelegenheid. Nu is dat 19,1%. Dit percentage ligt nog steeds boven het landelijk gemiddelde van 18,2%.

De GGD benadrukt dat preventie noodzakelijk blijft, vooral omdat het aantal jongeren dat ooit alcohol heeft gedronken in de regio hoger is dan landelijk.

De GGD werkt samen met de gemeenten om bewustwording te vergroten en de leefomgeving van jongeren gezonder te maken.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):