Rondleidingen door het verleden
SLOOTDORP – In het kader van Open Joodse Huizen | Huizen van Verzet geeft oud-directeur Joël Cahen zondag 5 mei van 12.00 tot 14.30 uur rondleidingen door het Joods Werkdorp Wieringermeer aan de Nieuwesluizerweg in Slootdorp.
Cahen vertelt over de plek, het gebouw, haar geschiedenis en haar bewoners.Â
Het Joods Werkdorp was een zeer vernieuwend initiatief waardoor vanaf 1933-1940 veel jonge Joodse vluchtelingen konden worden gered. Zij kregen er een opleiding om zich daarmee elders te kunnen vestigen.Â
Toen Nederland in 1940 in de handen van de Duitse bezetters kwam, verbleven nog 300 joden in het Werkdorp.Â
Uiteindelijk werden in het Joods Werkdorp ongeveer 600 jonge Joodse vluchtelingen uit Duitsland en Oostenrijk gered.Â
Na de bevrijding werd het Joods Werkdorp eerst landbouwproefstation voor de Wageningse Hogeschool. Opnieuw kreeg het toen een toekomstgerichte functie.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal