Geen politieke steun viskramen Nieuwstraat
SCHAGEN – Er is geen politieke steun om de viskramen van Bond en Ploeger 5 dagen per week op de oude plek te houden. Dat bleek dinsdagavond tijdens de raadsvergadering in Schagen.
GroenLinks, D66 en Wens4u kwamen met twee moties om de nieuwe regels rond standplaatsen aan te passen. In die nieuwe regels is er voor de twee vishandelaren nog maar plek voor 2 dagen bij de Nieuwstraat. De andere dagen moeten ze verkassen naar de Vomar aan de Langestraat.
In de motie riepen de drie partijen op om de twee viskramen voor 5 dagen een standplaatsvergunning te geven op hun oude plek aan de kant van de Schubertstraat, in het middengebied tussen de Nieuwstraat en de Schubertstraat, tegenover de noordgevel van het Makado Centrum.
“Er is geen sprake van geuroverlast. Ook is er een schriftelijke toezegging gedaan door het college. Als het tegenzit, hebben we straks geen vishandelaar meer”, zei Frans Jansen, fractievoorzitter van D66. Lambert Riteco, fractievoorzitter van GroenLinks, vindt dat de twee vishandelaren gewoon vijf dagen op hun oude plek mogen staan.
De meeste partijen waren tegen de motie en vonden dat de motie geuroverlast negeert.
De drie partijen kwamen ook met een tweede motie om de duur van de standplaatsvergunning aan te passen van 5 naar 12 jaar. Die motie werd aangehouden, omdat wethouder Simco Kruijer de raad meer informatie moet geven over de totstandkoming van de vergunningsduur van maximaal vijf jaar.
De drie partijen die de motie indienden, beweerden dat de wethouder de raad verkeerd heeft geïnformeerd. Kruijer werd door Riteco verweten dat hij een uitspraak van de rechtbank van Gelderland, over een soortgelijke situatie in Nijmegen, heeft gebruikt in zijn redenatie om de vergunningsduur maximaal vijf jaar te maken.
De uitspraak van de rechtbank van Gelderland is in hoger beroep verworpen. Riteco geloofde niet dat Kruijer dit in zijn redenatie heeft meegenomen. De wethouder zelf gaf aan dit wel gedaan te hebben.
Lars Dignum van Jess Lokaal wilde graag meer informatie van de wethouder voor hij een besluit kon nemen. Daarna werd besloten de motie aan te houden en wordt het besproken als de wethouder meer duidelijkheid geeft over de redenatie van de vergunningsduur van de standplaatshouders.
Riteco diende aan het einde van het debat een motie van wantrouwen in tegen wethouder Kruijer. “Ik vind het onacceptabel dat de wethouder ons verkeerd voorlicht.” De motie werd in stemming gebracht, maar alleen de hand van Riteco ging de lucht in. De motie werd verworpen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
De ouders van Wethouder Heddes wonen helemaal niet de appartementen aan de Nieuwstraat de Heddes familie die daar woont is helemaal geen familie van hem.
Wel informeren voordat je iemand beschuldigt.
Jourik Pos van het Makado kan tevreden zijn.
Wat voor hem een probleem was, dat wordt door B&W plus gemeenteraad opgelost.
Maar het was alleen een probleem voor Jourik en erger nog het is een niet bestaand probleem.
Zijn probleem was dat er te weinig huurders voor het Makado zich meldden.
Dat probleem is inmiddels achterhaald.
En toch gaat het gemeentebestuur door de knieën.
In Den Helder gaan zelfs viswinkels dicht. Wees dus blij met een viskraam!
Als de ouders van wethouder Heddes daar niet zouden wonen, welke beslissing had het college dan genomen?
We hebben in Nederland bijna altijd de wind uit zuidwest of westen. Dus evt geur waait naar het noordoosten. De locatie aan de Nieuwstraat werd door de ouders van wethouder Heddes ervaren als ik ruik soms een beetje geur. Kennelijk de ramen open bij toevallig oosten wind.Je moet eens weten hoeveel geur de binnen stad heeft van diesel en benzine dampen. Mensen moeten gewoon wat te mopperen hebben.
Voor gezondheid en het behouden van geheugen is een visje eten een goede zaak.
Kennelijk heeft de politiek nu al een probleem met geheugen. Die visboeren zijn er al zolang ik weet in Schagen. Het huidige uitgebreide makado is ook gebouwd over een fietspad en zijn de stallingen daar weggehaald ’t.b.v. makado.