Eerste AED cursus in Schagen

Wethouder Hans Heddes van de gemeente Schagen was afgelopen zaterdag één van de cursisten tijdens de eerste AED-cursus die in Schagen werd gegeven.

Naast wethouder Heddes volgden deze ochtend nog 9 mensen de training. Aan het eind ontvingen de cursisten een AED certificaat. Ze kunnen nu ingezet worden als AED vrijwilliger. Komt er via 112 een melding van een hartstilstand binnen, dan kunnen deze vrijwilligers worden ingeschakeld.

De vrijwilligers die het dichtst in de buurt van het slachtoffer zijn krijgen een oproep om zo snel mogelijk naar het slachtoffer te gaan voor reanimatie en/of het inzetten van de AED. 

In totaal hebben in Schagen 90 mensen zich aangemeld als AED-vrijwilliger. 59 mensen moeten de training nog volgen.

Ook komende zaterdag zijn er cursussen. Meer informatie staat op www.schagen.nl

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):