35 bomen weg voor Hoep-Centrum

De gemeente Schagen heeft toestemming gegeven voor de kap van 35 bomen en ongeveer 1.350 vierkante meter houtopstand aan de Hoep in Schagen. Het groen moet weg in verband met de bouw van nieuwe woningen. In Hoep-Centrum komt een wijkje met 28 woningen.

4 lindenbomen bij de entree van de begraafplaats blijven staan. Die bomen zijn volgens de gemeente van belang voor de groenbeleving in het gebied.

De ontwikkelaar van de woningen moet er voor zorgen dat die bomen ook op langere termijn behouden blijven.

Tegen het kappen van de bomen is door enkele bewoners van de Hoep bezwaar aangetekend. Volgens de gemeente blijft er in het gebied echter voldoende groen over. Daarbij wijst de gemeente op het groen op en rond de begraafplaats. Ook stond het grootste deel van de bomen op het terrein van Tuincentrum Buisman, en dat was particulier terrein.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):