Controles in de regio hard nodig

Bij een snelheidscontrole op de Zuiderweg in Schagen werden zondagmiddag 126 automobilisten betrapt omdat zij sneller reden dan de toegestane 50 km/u. Er waren 886 passanten. De hoogst gemeten snelheid was 87 km/u. De overtreders krijgen een acceptgirokaart thuisgestuurd.

Verkeersveiligheid is één van de speerpunten van de politie in Noord-Holland Noord. Uit de cijfers blijkt dat dat hard nodig is. In 2007 kwamen in onze regio 41 mensen om het leven door een verkeersongeval. In 2006 waren dat er nog 34.

Ook het aantal ziekenhuisgewonden steeg van 604 in 2006 naar 647 in 2007.

Het aantal aanrijdingen waarbij drank in het spel was steeg ook fors. In 2006 ging het om 260 ongevallen, in 2007 steeg dat aantal naar 330. Met de extra controles hoopt de politie het tij te keren.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 14 oktober 2008
Categorie: Archief
Aantal views: 30
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):