Geen akkoord met Wooncompagnie over Magnusbuurt
De gemeente Schagen heeft nog geen akkoord bereikt met Wooncompagnie over het renoveren van woningen in de Schager Magnusbuurt. Met die mededelingen kwam wethouder Brand van de gemeente Schagen dinsdagavond tijdens de raadsvergadering.
Brand reageerde op een emotioneel betoog van de heer Tesselaar, bewoner van de Magnusbuurt. Volgens Tesselaar hielden Wooncompagnie en de gemeente niet aan eerdere toezeggingen dat in de wijk geen woningen zouden worden gesloopt.
Donderdag zou een convenant met Wooncompagnie worden ondertekend over revitalisering van de buurt. Brand kon mededelen dat het tekenen van dat convenant door de gemeente was afgezegd. Volgens Brand is er te weinig draagvlak in de buurt voor het plan dat nu voorligt en komt er een nieuw onderzoek.
GroenLinks, Duurzaam Schagen en Lied van der Lubbe van het CDA steunden de heer Tesselaar. Zij zijn ook tegen de sloop van woningen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal