Lubbers voorzitter ECN
Ruud Lubbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van toezicht van het ECN in Petten. Hij volgt Jan Terlouw op. Lubbers begint officieel op 1 juni. Al enkele weken eerder, tijdens de viering van het 50-jarig bestaan van het ECN, zal Lubbers actief zijn voor het ECN. Tijdens het jubileumcongres in het Kurhaus in Scheveningen is hij een van de sprekers.
Lubbers heeft in zijn politieke loopbaan veel affiniteit gehad met de energievoorziening en energieonderzoek.
Als minister van Economische Zaken was Lubbers nauw betrokken bij het vaststellen van het energiebeleid in de jaren 70. Daarbij was hij drijvende kracht achter de diversificatie van het toenmalige RCN, dat in die periode werd omgedoopt tot ECN.
De directie van ECN is zeer ingenomen met de benoeming van Lubbers. Zijn kennis van zaken op energiegebied en zijn grote ervaring maken hem volgens de directie zeer geschikt voor de functie.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal