VVV verdeelt Gewest
De gemeenten in het Gewest kop van Noord-Holland kunnen het niet eens worden over de subsidie aan de Regio VVV kop van Noord-Holland.
De VVV kampt met een tekort. Daarnaast wil Zijpe de subsidie aan de VVV beperken omdat die gemeente in verhouding veel meer betaalt dan andere gemeenten in het Gewest. Volgens wethouder Hans Jong van de gemeente Schagen is dat echter logisch omdat Zijpe ook veel meer baat heeft bij de VVV.
`Zijpe ontvangt jaarlijks € 500.000,- toeristenbelasting. Schagen ontvangt slechts zo’n € 6.000,- per jaar. Het lijkt mij daarom logisch dat Zijpe ook de grootste bijdrage beschikbaar stelt aan de VVV`, aldus Jong. Ook vindt Jong dat de VVV aan zou moeten kloppen bij ondernemers die van het toerisme profiteren.
Jan Roelofsen, directeur van de Regio VVV, heeft aangekondigd binnenkort de politiek in Schagen te informeren in de hoop alsnog meer geld te krijgen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal