WLTO wil geen brak water

De Westelijke Land- en Tuinbouworganisatie (WLTO) maakt zich zorgen over de inlaat van brak water bij Gouda.

Doordat deze inlaat open blijft zal ook in onze regio het zoutgehalte verder oplopen. Dit kan grote gevolgen hebben voor bollenkwekers, groentetelers, boom- en vaste plantenkwekers. Veel gewassen zijn niet bestand tegen te zout water. Als wordt beregend zullen de meeste bladgewassen verbranden. Zonder water verdrogen ze.

Gevreesd wordt dat vooral boomkwekers last zullen krijgen. Door de aanhoudende droogte komen ook steeds meer agrarische ondernemers in de problemen.

Het aantal beregeningsverboden neemt toe.
De WLTO en LTO adviseren boeren en tuinders om in overleg met de waterschappen te kijken naar mogelijkheden om de schade zoveel mogelijk te beperken. Ook vragen ze de overheid om garanties voor eventuele schadevergoedingen als gevolg van het brakke water.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 15 augustus 2003
Categorie: Archief
Aantal views: 17
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):