Oude zee en nieuw land bij ‘t Nut

Gepland Agenda

WIERINGERWERF – Tijdens de eerste bijeenkomst van ‘t Nut Wieringermeer in de Cultuurschuur aan het Loggersplein in Wieringerwerf vertelt Eva Vriend woensdag 11 oktober om 19.30 uur over de ingrijpende veranderingen na de inpoldering van de Zuiderzee.

Eva heeft het boek ‘Eens ging de zee hier tekeer’ geschreven. Als dochter van een landbouwer in een nieuwe polder is ze zich bewust van al het nieuwe dat in de plaats kwam van iets dat vele eeuwen bestond.

In deze beeldende presentatie vertelt zij over de ingrijpende veranderingen die plaatsvonden toen de Zuiderzee veranderde in land.

Tijdens de presentatie komen niet alleen vissers gezinnen en de veranderingen voor hen voorbij. Ook andere beroepsgroepen en wat de inpoldering voor hen betekende komt voorbij. 

De presentatie is voor leden van ‘t Nut gratis te bezoeken. Andere bezoekers betalen € 10,- toegang.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 4 oktober 2023
Categorie: Agenda
Aantal views: 107
Avatar foto
Frank van Schagen is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal. Frank richt zich vooral op activiteiten in de Noordkop.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):