Spot de eerste trekvogels bij Balgzand

Gepland Agenda

DEN HELDER – Vanaf Informatiepunt ‘t Kuitje aan de Oostoeverweg in Den Helder organiseert Landschap Noord Holland zondag 20 augustus van 10.30 tot 13.00 uur een excursie om trekvogels bij Balgzand te spotten.

Balgzand is een belangrijk kruispunt van trekvogelwegen. Vogels zoals de kanoetstrandloper trekken twee keer per jaar duizenden kilometers.

Op Balgzand houden zij een tussenstop om uit te rusten en vooral om hun vetvoorraad aan te vullen.

Doorgaans is deze plek niet toegankelijk voor publiek, maar vandaag wel. Binnendijks wordt gefietst naar het schor. Daarvoor heeft het Informatiecentrum leenfietsen beschikbaar. 

Onderweg wordt bij een uitkijkpunt gestopt, hier heb je een prachtig uitzicht op de Waddenzee.

Bij voorkeur reserveert u via www.gaatumee.nl, maar ter plekke kunt u ook aansluiten. Het aansluiten kan dan alleen tegen gepaste en contante betaling.

(foto: Frans Buissink)

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?

Publicatiedatum: 9 augustus 2023
Categorie: Agenda
Aantal views: 125
Avatar foto
Frank van Schagen is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal. Frank richt zich vooral op activiteiten in de Noordkop.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):