Schagen start met geboortebeperking wilde ganzen

SCHAGEN – De gemeente Schagen gaat het aantal wilde ganzen in de regio beperken door de nesten met broedsel te behandelen met olie.

Vanaf eind maart tot naar verwachting half april worden de eieren van verschillende soorten ganzen, behandeld. Het gaat hierbij om de Grauwe gans, Grote Canadese gans en Boerengans. 

Dit gebeurt bij nesten op diverse locaties in gemeente Schagen, waaronder Nes-noord, Lagedijk, Witte Paal, De Groenling en het Schagerwiel.

“Wilde ganzen zorgen namelijk voor veel schade, omdat zij gewassen en vegetatie aanvreten. Door het dompelen van de eieren uit de nesten in plantaardige olie, worden er minder wilde ganzen geboren”, aldus wethouder Hans Heddes.

De gemeente wil door de nestbehandeling voorkomen dat de ganzen de gewassen op de nabijgelegen weilanden aanvreten. 

Uit de nesten van de Grauwe ganzen wordt één ei niet gedompeld. Als er namelijk helemaal geen kuikens uit de eieren zouden komen, nestelen de ganzen een tweede keer. Het onderdompelen van de eieren is afgestemd met het CNME en Vogelwerkgroep Tringa.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):