Hollands Kroon staat garant voor hospice

HOLLANDS KROON – De gemeente Hollands Kroon staat garant voor een lening van een half miljoen voor hospice Het Tweede Thuis.

Het Tweede Thuis heeft de gemeente verzocht om een garantstelling voor een lening die zij aantrekt via het Restauratiefonds voor de verbouwing van het hospice. 

Het verzoek om een garantstelling wijkt af van het gemeentelijk beleid en instemming met het verzoek is voorbehouden aan de gemeenteraad. Door met dit verzoek in te stemmen komt een hospice in Hollands Kroon een stap dichterbij. 

De gemeente loopt een risico. Het bedrijfsplan van het hospice zit goed in elkaar en de inschatting is dat het risico gering is.

De gemeenteraad heeft het laatste woord, zij beslist in de volgende raadsvergadering over deze afwijking van de gemeentelijke Nota Garantstellingen en Geldleningen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):