Raad wil af van opsluiten probleemjongeren

SCHAGEN – De gemeenteraad van Schagen wil af van het gedwongen opsluiten van kwetsbare jongeren met hele grote problemen.

Nu is JeugdzorgPlus een instrument van gemeenten om probleemjongeren op te sluiten. De raad moest zich dinsdagavond buigen over een voorstel om dat gedwongen opsluiten van jongeren af te bouwen. 

In 2030 zou geen enkele jongere meer gedwongen wordt opgesloten. Duurzaam Schagen kwam dinsdagavond met een amendement om al in 2025 te stoppen met het gedwongen opsluiten van jongeren. 

Het amendement werd niet gesteund door een meerderheid van de gemeenteraad. De jeugdzorg is volgens de tegenstemmers nog niet klaar om de gedwongen opsluiting zo snel af te bouwen. Met 19 stemmen tegen werd het amendement van Duurzaam Schagen verworpen.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):