Kustbus valt buiten concessie provincie
SCHAGEN – De kustbus valt buiten de openbaar vervoer concessie van de provincie.
Politieke partij JESSLokaal heeft bedenkingen geuit tegen de garantiestelling door de gemeente. Hiermee neemt de gemeente de verantwoordelijkheid voor de kustbus over van de de provincie. Het college ontkent dit dus.
Door tegenvallende cijfers zag Connexxion zich genoodzaakt te bezuinigen en deze bus te laten vallen zonder bijkomende financieringsbron. De gemeenten Den Helder en Schagen gaven aan de kosten voor behoud per gemeente € 24.000,- te hoog te vinden in relatie tot het maatschappelijk belang.
Het bedrag is naar beneden bijgesteld tot € 13.500,- per gemeente. Dit is de meest recente afspraak die is gemaakt met Connexxion. Het college vindt dit acceptabel.
De kustbus rijdt minder frequent dan voorheen. Van zondag 11 juli tot en met zaterdag 21 augustus rijdt de bus per dag vijf keer heen en weer tussen Petten en Den Helder. Dat betekent dat de bus een keer in de twee uur langs komt.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal