Noord-Holland gaat voor enorme toename natuur
PROVINCIE – Landschap Noord-Holland heeft 1 miljoen vierkante meter extra natuur in de provincie als doel gesteld.
De natuurorganisatie maakt zich grote zorgen; door toenemende economische activiteiten is er voor natuur steeds minder plek in de omgeving en is het vechten voor ruimte.
Landschap Noord-Holland koopt zoveel mogelijk grond op om zo de natuur een kans te geven en dit wordt gefinancierd met inkomsten vanuit het Noord-Hollands Natuur Fonds. Een fonds waar iedereen aan kan bijdragen, voor een klein bedrag ‘koopt’ men al 1 vierkante meter grond voor de natuur.
Een mooi voorbeeld van wat natuurontwikkeling kan opleveren is de polder Callantsoog. Een bijzonder gebied van duinen en polders met een rijkdom aan overgangsgebieden van zout naar zoet water.
In de polder Callantsoog ligt de Zandpolder. Landschap Noord-Holland vormde deze gronden in 2012 om naar een natuurgebied met hoge natuurwaarden. Tegenwoordig vind je hier vele zogenaamde Rode Lijst-soorten die kenmerkend zijn voor het kustgebied.
Uit het rapport Kust op Kracht dat in opdracht van de provincie is opgesteld, blijkt dat investeren in natuurontwikkeling dit soort mooie resultaten kan opleveren.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal