Geen viering bevrijding, herdenking op radio

SCHAGEN – De aangescherpte maatregelen van het kabinet hebben ook gevolgen voor de viering van de bevrijding op 5 en 9 mei. De geplande festiviteiten in Schagen gaan niet door. 

“Wij betreuren dat we de viering van 75 jaar vrijheid niet kunnen vieren zoals beoogd, maar in het licht van de coronacrisis is het voor dit moment het verstandigste besluit”, meldt Merieke Bredewold van Herdenkingscomité ‘40 – ‘45. 

Ook de algemene herdenkingsbijeenkomst op 4 mei kan niet in de kerk en bij het monument worden gehouden. 

Er is nu gekozen voor een ’digitale herdenking’ in samenwerking met Noordkop Centraal. Er wordt een speciale uitzending gemaakt waarin onder andere een toespraak te horen zal zijn van journalist Tom Kleijn.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):