Bouwplan Bladstraat loopt vertraging op
TUITJENHORN – Het bouwplan aan de Bladstraat in Tuitjenhorn ondergaat vertraging doordat omwonenden een beroep hebben ingediend bij de Raad van State tegen het bouwplan.
De gemeente verwacht een vertraging van 12 maanden. Hierdoor zal de start van de aanbesteding pas kunnen plaatsvinden in de loop van volgend jaar.
De bouw zou dan medio 2021 kunnen beginnen. De oplevering vindt dan plaats in de loop van 2022.
Het plan behelst de bouw van 8 woningen: 2 twee-onder-een kap woning en 6 rijtjeswoningen.
Oorspronkelijk was het plan om op de locatie 3 vrijstaande woningen te bouwen.
Naar aanleiding van een gehouden enquête van de dorpsraad over woningbehoefte bleek dat vooral jongeren zoekende zijn naar een ‘betaalbare’ woning.
Liefst 70 jongeren en ouderen staan inmiddels op de lijst voor een woning.
De omwonenden vinden het bouwperceel te krap voor 8 woningen en willen daar liefst geen huizen maar uitbreiding van het parkeerterrein. Bovendien vinden ze dat de verkeersveiligheid daardoor meer in het geding komt. Dit wordt door de gemeente ondervangen door een schoolzone.
(Foto: Google Maps)
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal