Minister gaat capaciteit onderzoeken
SCHAGEN – De wooncorporaties in de Noordkop willen dat de verhuurdersheffing van tafel gaat.
Ze hielden vorige week een twitter-actie om hun eisen kracht bij te zetten. Wooncompagnie klaagt al jaren over deze heffing die stamt uit de tijd dat er bezuinigd moest worden.
Die noodzaak is er niet meer vinden de corporaties. De heffing maakt het bouwen van sociale huurwoningen moeilijk.
Onlangs debatteerde de Tweede Kamer over de woonlasten. Ook werd aandacht besteed aan de verhuurdersheffing. Zo vroegen de woordvoerders van de fracties van GroenLinks, SP en 50PLUS aan minister Ollongren of de wooncorporaties wel voldoende mogelijkheden hebben om extra woningen te bouwen.
Het CDA vindt het goed dat er onderzoek wordt gedaan naar de maatschappelijke opgave van corporaties in relatie tot de belastingdruk. Ollongren antwoordde dat ook zij inzicht wil hebben in de investeringscapaciteit van wooncorporaties.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal