Wie moet Ribbius Peletier-penning krijgen?
REGIO – Welke vrouw verdient een onderscheiding vanwege haar verdiensten voor de positie van vrouwen in de Noord-Hollandse politiek? De provincie zoekt kandidaten voor de Ribbius Peletier-penning.
Provinciale Staten (PS) hebben de Ribbius Peletier-penning ingesteld vanwege 100 jaar vrouwenkiesrecht. De komende 5 jaar ontvangt elk jaar een andere persoon deze penning.
Iedereen kan tot en met 14 januari 2019 kandidaten aanmelden voor de Ribbius Peletier-penning. Een jury onder leiding van Ankie Broekers-Knol, voorzitter van de Eerste Kamer, reikt de penning volgend jaar voor het eerst uit. Broekers-Knol: “We zijn op zoek naar een vrouw die zich bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de positie van vrouwen in de Noord-Hollandse politiek. Bijvoorbeeld iemand die een rolmodel is voor jonge vrouwen.”
Kandidaten kunnen tot en met 14 januari 2019 via www.noord-holland.nl/peletierpenning worden aangemeld. De aanmelding moet voorzien zijn van: een beschrijving van de persoon, een kort cv met contactgegevens, argumentatie waarom deze vrouw de penning verdient, waaronder een beschrijving van de wijze waarop zij zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de positie van vrouwen in de Noord-Hollandse politiek.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal