Wachttijd eerste hulp Alkmaar ‘onacceptabel’
ALKMAAR – De wachttijd op de afdeling spoedeisende hulp van de Noordwest Ziekenhuisgroep in Alkmaar is opgelopen tot een ‘niet acceptabel niveau’.
Volgens het ziekenhuis komt dat onder meer doordat omliggende ziekenhuizen de spoedeisende hulp hebben gesloten. Dat hebben ze gedaan omdat het erg druk is door de griepgolf.
Het ziekenhuis laat weten er alles aan te doen om sluiting van de spoedeisende hulp te voorkomen. Er wordt extra kritisch gekeken naar mensen die zorg nodig hebben. “Moeten patiënten acuut worden opgenomen of kunnen ze eerder doorstromen naar de verpleegafdelingen?”, schrijft het ziekenhuis in een bericht op de website.
Gisteren maakte het ziekenhuis in Alkmaar al bekend als gevolg van de griepgolf tijdelijk minder operaties uit te voeren. “Eigenlijk liggen we sinds de Kerst al zo goed als vol”, zegt een woordvoerder van het ziekenhuis tegen NH Nieuws.
Ook veel artsen en verpleegkundigen hebben griep. Dertig procent van de operaties wordt in het Alkmaarse ziekenhuis geschrapt.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal