Schapenmiddag in het Zwanenwater
CALLANTSOOG – De 1000 pootjes van schapen in het Zwanenwater in Callantsoog trippelen normaal gesproken in gedeeltes van het natuurgebied waar bezoekers ze niet snel tegenkomen. Maar zondag 22 oktober zorgt de herder ervoor dat de schapen en bezoekers elkaar kunnen ontmoeten.
Een kudde van 250 Kempische heideschapen is te gast in het Zwanenwater. Zondag kunnen bezoekers van 13.00 tot 16.00 uur een kijkje nemen en de kudde bewonderen.
Door de inzet van deze kudde ontstaat een soorten- en structuurrijke vegetatie, verschraalt het gebied, verspreiden zaden zich en ontstaan er natuurlijke overgangen.
Het inzetten van de schaapskudde wordt vanuit de provincie Noord-Holland gefinancierd als maatregel vanuit het Natura 2000 beheerplan om de stikstofdepositie tegen te gaan.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal