80 fietsen bij station Schagen verwijderd
SCHAGEN – Zo’n 80 fietsen die lange tijd ongebruikt rond het Schager station stonden zijn door Wonen Plus Welzijn verwijderd.
Politieke partij SP riep vorig jaar in een motie op om iets te doen aan de chaos van weesfietsen rond het station. Op verzoek van de gemeente is het project opgepakt door De Factorie, onderdeel van Wonen Plus Welzijn.
Bij De Factorie doen mensen die leven van een een uitkering werkervaring op. Een van de klussen was eind juni het labelen van weesfietsen op het station.
De fietsen die er begin augustus nog stonden zijn nu verwijderd. Ze worden tot 1 november bewaard bij De Factorie aan de Zijperweg in Schagen. Tot die tijd kunnen de eigenaren hun fiets, tegen betaling van € 15,-, nog ophalen. Daarna worden de fietsen vernietigd of opgeknapt.
De Factorie gaat komende periode vaker fietsen opruimen bij het station.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal