Rommelmarkt Barsingerhorn leeft weer

Gepland ical Google outlook Agenda Nieuws

BARSINGERHORN – Achter de jaarlijkse rommelmarkt in Barsingerhorn staan Iris Barsingerhorn en Bart Kuijper, samen de drijvende kracht achter het evenement. Zaterdag 23 augustus staat de Heerenweg opnieuw volledig in het teken van de inmiddels zevende editie, die naar verwachting veel bezoekers zal trekken.

In 2018 dreigde de rommelmarkt te verdwijnen, maar Bart vond dat dit niet mocht gebeuren. “Het is zo’n belangrijk evenement voor het dorp,” vertelt zijn vriendin Iris. Samen verdeelden ze de taken: Bart neemt het praktische werk op zich en Iris regelt het papierwerk. “Die combinatie werkt perfect,” vult Iris aan. Inmiddels groeit de rommelmarkt ieder jaar verder.

Voor de editie van dit jaar zijn er meer dan 140 aanmeldingen van mensen die hun spullen willen verkopen langs de Heerenweg. “Het is echt geweldig om te zien hoeveel enthousiasme er is,” zegt Iris. “Niet alleen uit het dorp zelf, maar ook mensen van buitenaf doen graag mee. Naast tweedehands spullen zijn er ook zelfgemaakte artikelen van inwoners, er staat een snackwagen én een oud-inwoner komt met zijn ijskar.”

Horeca uit eigen dorp
“Sinds de sluiting van café De Fortuin is er geen vaste horeca meer in Barsingerhorn. Tijdens de rommelmarkt spelen inwoners daar echter creatief op in. Iedereen weet ons elk jaar weer te verrassen,” vertelt Iris. “De een bakt hamburgers in de tuin, de ander schenkt koffie en thee. Juist dat maakt het uniek: je komt er van alles tegen, van eten en drinken tot tweedehands en nieuwe spullen.”

Het succes is niet alleen te danken aan Iris en Bart. Een groep vrienden helpt bij de op- en afbouw, het ophangen van lampjes voor de sfeer en het ontvangen van de kooplieden. Toch blijft extra hulp hard nodig. “We hebben een noodkreet geplaatst op Facebook,” aldus Iris. “We kunnen dit niet met z’n tweeën blijven trekken. Zonder vrijwilligers is er geen markt.”

Extraatje
Om de beleving dit jaar nóg leuker te maken, heeft Bart een extra verrassing bedacht. Vanaf de locatie van het voormalige café De Fortuin vaart een bootje naar de zogenoemde Blauwe Brug. “Zo kunnen bezoekers het ene stuk wandelen en het andere stuk gezellig terugvaren,” zegt Iris. “We proberen steeds te bouwen aan de toekomst van de rommelmarkt en dit is weer een mooie stap.”

Praktische informatie
Rommelmarkt Barsingerhorn vindt plaats op zaterdag 23 augustus van 16:30 tot 21:30 uur. De Heerenweg is gedurende de markt afgesloten voor verkeer en bereikbaar via Schagen of Kolhorn.

Wie nog een plekje wil bemachtigen of zich wil aanmelden als vrijwilliger, kan terecht op de Facebookpagina van Rommelmarkt Barsingerhorn. Donaties zijn eveneens welkom.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Marijke is sinds februari 2025 in dienst bij Regio Noordkop als verslaggever / journalist.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):