Meer geld naar jongerenwerk

SCHAGEN – Het college van Schagen wil het budget voor jongerenwerk structureel verhogen met € 60.000,- per jaar. Dat schrijft het college in een raadsinformatiememo.

Het jongerenwerk in de gemeente Schagen wordt nu nog uitgevoerd door Link!. Het contract met Link! loopt tot deze zomer en moet opnieuw worden aanbesteed.

Voor het college is dit hét moment om het jongerenwerk een meer preventieve rol te geven. Hiermee kunnen volgens het college problemen bij de jongeren vroegtijdiger worden gesignaleerd en aangepakt.

Door scholen meer te betrekken bij het jongerenwerk, kunnen problemen met jongeren eerder worden gesignaleerd en opgepakt. Bij de begroting werd een amendement hiervoor van GroenLinks aangenomen door de gemeenteraad.

Het college zal bij de behandeling van de kadernota 2026 aan de raad een extra budget van € 60.000,- per jaar vragen. Hiermee kan het jongerenwerk 20 uur per week actief worden bij scholen voor voortgezet onderwijs en daarmee bijdragen aan preventie, ondersteuning en vroegsignalering bij jongeren.

Ook wordt onderzocht of in Schagen fysieke jongerenplekken kunnen worden gerealiseerd. Die wens staat ook in het onlangs gesloten Burgerakkoord. De PvdA kwam onlangs met een suggestie om het gebouw van de Scouting aan de Menisweg in Schagen voor dit doel in te gaan zetten.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):