Dorpsraad hekelt trage verkeersaanpak
WARMENHUIZEN – De Dorpsraad van Warmenhuizen maakt zich zorgen over de trage aanpak van verkeersproblemen door de gemeente Schagen. Dat schrijft de Dorpsraad in een brief aan het college en de gemeenteraad.
Klachten over verkeersveiligheid worden vaak pas na jaren opgepakt, wat leidt tot langdurige overlast en gevaarlijke situaties. Gesprekken met wethouder Hans Heddes en ambtenaren hebben nog geen merkbare verbetering opgeleverd.
In de Stationsstraat klaagden bewoners al in 2018 over trillingen en scheuren in woningen door zwaar verkeer. Een meting volgde pas in 2023, waarna in 2024 verkeersremmers werden aangelegd. Voor veel bewoners kwam die actie veel te laat.
Ook aan de Veilingweg duurde het lang voor maatregelen werden genomen tegen te hard rijden. Uit metingen in opdracht van de Dorpsraad bleek dat 40% van de voertuigen soms tot 85 km/u reed op een 50 km-weg. Een permanent smileybord werd geweigerd vanwege de kosten.
Op de Kanaalweg in Schoorldam speelt al sinds 2017 een onveilige situatie zonder veilige oversteek en met een incompleet voetpad. Ondanks meldingen en metingen zijn structurele verbeteringen uitgebleven.
De Dorpsraad wil snel met de gemeente in gesprek om samen tot een effectievere aanpak te komen.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Schagen moet met de wegen nog aan de slag. Normaal is dat er in elke bebouwde kom er maximaal 30 Km per uur nag worden gereden. Ook kunnen alle voorrangsbirden dan weg en geldt de normale regel bestuurders van rechts gaan voor. Dat scheelt immer behoorlijk in onderhoud en herstel. Ook is dit praktisch bij onderhoud dat er minder palen (waar nu nog een bord aanhangt) staan in de bermen. Houdt het dus simpel en loop mee met de landelijke afspraken. Waar er harder wordt gereden als 30 km per uur zijn er op die weg geen fietsers meer. Zij rijden dan op een vrijliggend fietspad. De kans op aanrijdingen tussen voertuigen en fietsers gaat dan echt omlaag.
Ze vergeten voor het gemak dat ze nog maar kort bij Schagen horen en dat de vroegere gemeente Harenkarspel er ook niets aan gedaan heeft en dat nu Schagen er voor mag opdraaien
Ik denk dat het geld inclusief de ambtenaren van Harenkaspel zijn overgeveld naar de gemeente Schagen. De klachten zijn waarschijnlijk achtergebleven.