Wooncompagnie maakt weer winst

SCHAGEN – Wooncompagnie heeft het jaar 2024 goed afgesloten. Het jaarresultaat laat een plus zien van €195,3 miljoen, tegenover een verlies van €172,5 miljoen in 2023, toen er sprake was van een waardevermindering van het vastgoed.

Het nettoresultaat uit de exploitatie van het vastgoed daalde van €52,1 miljoen in 2023 naar €48,2 miljoen in 2024. Deze daling wordt vooral veroorzaakt door een stijging van de onderhoudskosten met circa €6 miljoen. Deels zit de stijging in het dagelijks onderhoud, maar voornamelijk in het planmatig onderhoud.

De komende jaren investeert Wooncompagnie volop. Zo wordt ingezet op een netto groei van de woningvoorraad tot 2034 met 2.000 huurwoningen en een toename van 550 woningen in de sociale koop. Belangrijke aandachtspunten liggen met name bij de ontwikkeling van de bouwkosten en de ontwikkeling van de huurinkomsten op basis van ons inflatievolgend huurbeleid.

Een eventueel verder stijgende rente en inflatie maken het volgens Wooncompagnie in het jaarverslag 2024 moeilijker om alle kosten volledig te kunnen doorberekenen aan de huurders.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Eugeen Hoekstra is vrijwilliger op de redactie van Noordkop Centraal, met de specialisaties politiek en zorg. Eugeen schrijft ook geregeld columns en ondervraagt politici in het TV programma De Bank.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):