Woningcorporaties kunnen veel meer bijdragen

SCHAGEN – Woningcorporaties kunnen veel meer bijdragen aan het bereiken van een circulaire economie. Nederland heeft zich het behalen ervan ten doel gesteld in 2050.

Woningcorporaties kunnen op basis van hun maatschappelijke taak en als mede-ondertekenaars van de nationale Bouwagenda een aanjagersrol vervullen.

Dit vergt wel grotere circulaire ambities, schrijft ING in een rapport. Woningcorporaties focussen zich op het halen van een gemiddeld energielabel B in 2021.

Wooncorporaties laten de aanwezige mogelijkheden nog te vaak onbenut. Gas- en elektriciteitsverbruik veroorzaakt 90% van de totale CO2-uitstoot van corporatiewoningen.

Door de juiste eisen aan contractpartners te stellen kunnen corporaties de circulaire economie een stevige duw in de goede richting geven en de waarde van hun woningen verhogen.

Een belangrijke bijvangst is de hogere woningwaarde die dit kan opleveren.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):