Wijzigingen in bestemmingsplan Pallas reactor

PETTEN – Het bestemmingsplan voor de nieuw te bouwen Pallas reactor in Petten wordt op drie punten aangepast.

De wijzigingen betreffen niet de bouw van de reactor zelf, maar die van een supportgebouw, toegangsweg en het bouwterrein zelf.

Om de bouw van de nieuwe reactor goed te kunnen uitvoeren zijn deze wijzigingen noodzakelijk, meent het college. Zij zullen dit daarom op de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering voorleggen aan de Raad. 

De bouw van de reactor zelf kan pas beginnen wanneer het volgende kabinet daar goedkeuring voor geeft. Volgens wethouder Jelle Beemsterboer zal de nieuwe reactor er zeker komen. “Het draagvlak voor de reactor is groot. Natuurlijk is een kernreactor spannend maar de techniek is veilig en de noodzaak voor medische isotopen is groot”, aldus Beemsterboer.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Bas Burlage was tot en met augustus 2022 actief op de redactie van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord

Reacties zijn gesloten.