Wachten op uitspraak RvS voor Muggenburg Zuid

SCHAGEN – Projectontwikkelaar BPD/Bouwfonds Gebiedsontwikkeling staat in de wachtstand voor de ontwikkeling van Muggenburg Zuid. Na vaststelling van het bestemmingsplan is door 4 partijen een bezwaar ingediend bij de Raad van State.

December 2024 werd een tijdelijke ontsluitingsweg aangelegd. In het voorjaar starten grondwerkzaamheden in het noordelijke deel van Muggenburg Zuid. In het najaar wordt dat gebied bouwrijp gemaakt.

De verdere planning is afhankelijk van de uitspraak van de Raad van State. BPD hoopt dat die uitspraak er in het najaar is. Dan wordt ook duidelijk wanneer de verkoop van de woningen start.

“We werken toe naar een start van de bouw in 2026, natuurlijk zijn we hierbij afhankelijk van de benodigde goedkeuringen en vergunningen”, meldt ontwikkelmanager Bas Kalter van BPD.

De bezwaren komen onder andere van Ronald van de Buld. Van de Buld, die ook de podcast ‘De schande van Schagen‘ maakt, heeft al langer kritiek op de procedure rond Muggenburg Zuid. Hij vindt dat er eerst een nieuwe zuidelijke randweg moet komen voordat er gebouwd wordt.

Ook twee agrariërs zijn naar de Raad van State gestapt omdat Muggenburg Zuid aan hun grond grenst en de woningen mogelijk binnen de spuitzones van hun bedrijf komen. Wie de vierde bezwaarmaker is, is nog niet bekend. Ook is nog niet bekend wanneer de Raad van State zich over de bezwaren buigt.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
10 antwoorden
  1. Frits
    Frits zegt:

    Er zijn huizen nodig, dus stop met zemelen.
    Alleen moet het aantal betaalbare huurwoningen in het plan omhoog.
    Muggenburg Zuid bestaat al, burgemeester Westerink is jaren geleden al begonnen met het bouwen van een dorpje.

  2. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Op agrarische grond ga niet volbouwen. Dat kan immers niet voor onze waardevolle natuur. Denk aan grutto, kieviet , bodemleven, natura 2000 gebieden maar ook de door provincie nh aan gewezen gronden voor waardevolle natuur. Laat het landschap open en ga er niet bouwen.
    Elke ontrekking van gronden betekent weer meer vervuiling en verrommeling van het landschap en gaat ten koste van onze natuur.

    • Max
      Max zegt:

      Beetje laat, bestemmingsplan is al vastgesteld dus er gaat gewoon gebouwd worden. Richt je pijlen maar op Schagen oost, mss kan daar nog wat vertraagd worden

  3. Harry
    Harry zegt:

    De azijn zeiker meneer van de buld
    Moet misschien eens een baan gaan zoeken waar hij voldoening uit haalt
    In plaats van al die onzinnige podcast en bezwaren in te dienen
    Dit levert onnodig vertraging op

  4. Harry
    Harry zegt:

    De azijn zeiker meneer van de buld
    Moet misschien eens een baan gaan zoeken waar hij voldoening uit haalt
    In plaats van al die onzinnige podcast en bezwaren in te dienen
    Dit levert onnodig vertraging op

  5. Dirk Kramer
    Dirk Kramer zegt:

    Lekker allemaal naar de rechter, en de boel maar verzieken en vertragen. Gaat lekker mensen

      • Dirk
        Dirk zegt:

        Nee hoor want je weet dat het er toch komt. Je voorkomt niks, je vertraagt alleen. In dit land is dat hoe het werkt

Reacties zijn gesloten.