Vlindertuin wil vlindersterfte tegengaan
WAARLAND – Vlindertuin Vlindorado in Waarland wil een bijdrage leveren om de vlindersterfte tegen te gaan.
De vlinder heeft het zwaar, want zijn bestaan wordt bedreigd. Dit blijkt uit een wereldwijd onderzoek naar insectensterfte.
In de vlindertuin in Waarland vinden ze het verdrietig nieuws, maar doen ze er alles aan om het uitsterven tegen te gaan.
“Alle beetjes helpen”, aldus Harald Dekker van Vlindorado.
Vooral de vlinder is in gevaar. Dekker vertelt dat dit onder andere komt door het landbouwgif in de productievelden. “Wij gebruiken om deze reden alleen maar biologische middelen in onze tuin.”
Het team van Vlindorado vertelt aan alle bezoekers hoe de vlinders leven en welke problemen ze hebben.
Vlindorado opent haar deuren voor het publiek vanaf 14 februari. Dan komen de vlinders weer tevoorschijn voor de lente.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal