Verdeelde reacties op droogleggen Paasvee
SCHAGEN – De politiek in Schagen reageert verdeeld op de oproep van Schagenaar Jan Willem de Vries om de Paasvee gedeeltelijk droog te leggen.
De Vries vindt dat het evenement door de jaren heen is verworden tot ‘een zuippartij van ongekende omvang’. Daarom zouden de taps vanaf twee uur dicht moeten, vindt hij.
Het CDA, de grootste fractie in de Schager gemeenteraad, is het niet met De Vries eens. “Natuurlijk zijn er ieder jaar problemen bij het 2e deel van Paasvee, maar daar staat een uniek en groots feest tegenover. Laten we van Paasvee alsjeblieft geen ‘politiek correct’ feest maken”, meldt fractievoorzitter Sander Lensink.
Duurzaam Schagen is het volmondig met De Vries eens. “Het is mooi dat het een keer gezegd wordt”, vertelt Friso Teerink van Duurzaam Schagen.
Het is volgens hem de gekte voorbij dat er tijdens de Paasvee een mobiele gevangenis naar Schagen wordt gereden. “De Schager Paasvee is de keizer in zijn blote reet”, vertelt Teerink. Hij wil dat er naar een oplossing wordt gezocht.
Een verbod om na 14.00 uur alcohol te schenken is als het aan de VVD ligt niet de oplossing.
“Het signaal moet wel gehoord worden. Het is de verantwoording van de horeca om excessen in drankgebruik tegen te gaan”, schrijft lijsttrekker Ingo Kroon.
De Schager VVD is voorstander om tijdig met de horeca te gaan praten. “De ondernemer krijgt de vrijheid van ons, maar dient ook zijn verantwoording te nemen”, besluit Kroon.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal