Veiligheid raadzaal onderdeel van onderzoek
SCHAGEN – De beoordeling van de veiligheid in en rond de raadzaal van Schagen wordt meegenomen in het onderzoek naar de toekomstbestendigheid van het gemeentehuis, gevestigd aan Laan 19. Dat vertelt burgemeester Marjan van Kampen op vragen van Noordkop Centraal.
Een week geleden werd duidelijk dat de gemeente Schagen een onderzoek gaat laten uitvoeren naar het gebruik van het gemeentehuis. Daarbij is het uitgangspunt dat de gemeente een aantrekkelijke werkgever wil zijn en blijven. Het onderzoek moet immers uitwijzen hoe de gemeente haar huisvesting op een duurzame, inclusieve en circulaire manier toekomstbestendig kan maken.
De aanleiding voor het onderzoek is het feit dat diverse maatschappelijke, technologische en politieke ontwikkelingen invloed hebben op de dienstverlening en organisatie van de gemeente. “Het gemeentehuis is een plek voor iedereen omdat we het belangrijk vinden dat iedereen zich thuis voelt. Voor de inwoners en ondernemers, (regio)collega’s, gemeenteraad, het college, onze samenwerkende partners en de externe partijen”, zegt burgemeester Van Kampen.
Kosten
Het college van de gemeente Schagen heeft alvast € 200.000,- gereserveerd om de opdracht voor het onderzoek uit te kunnen zetten, maar de exacte kosten van het onderzoek zijn nog niet bekend. “Dit wordt uitgevraagd via een aanbesteding”, vertelt de burgemeester.
De aanbestedingsprocedure moet nog van start gaan. Aan de partij die uiteindelijk de opdracht krijgt, wordt gevraagd verschillende scenario’s uit te werken. “In de opdracht van het onderzoek is een planning opgenomen van een presentatie van de te ontwikkelen scenario’s aan de gemeenteraad in februari 2026”, aldus Van Kampen.
Veiligheid raadzaal
De fracties van Wens4u en het CDA hebben deze week hun zorgen geuit over de veiligheid rond de raadzaal in het gemeentehuis. Zo zou onder meer het publiek niet volledig zichtbaar zijn. De twee partijen wilden een onderzoek naar de aanwezige veiligheidsrisico’s rond de raadzaal, waar ook aanbevelingen om de situatie te verbeteren uit voortkomen.
Burgemeester Van Kampen laat desgevraagd weten dat de veiligheid in en rond de raadzaal wordt meegenomen in het onderzoek naar een toekomstbestendige huisvesting van de gemeente.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Politiek is alles behalve geloofwaardig.
Het vertrouwen is op een dieptepunt.
Onder aanvoering van Mevr v Kampen wordt er van alles belooft maar achterkamertjes pilitiek viert hoogtij.
Wordt tijd dat deze figuren verantwoordelijk worden gehouden worden voor hun daden.
Huppatee weer 200.000 euro ( als dat niet gelogen is ?!!!) over de balk.
Als ze nou eens stoppen met liegen en bedriegen is dat onderzoek ook niet meer nodig.
Als dit al onderzocht moet worden voor minimaal 200.000 euro is er toch wat goed mis in de politiek in Schagen een beetje normaal mens weet toch wat goed en fout is dus gewoon weer geld verspillen naar een bevriend bedrijfje wat steun nodig heeft