Van kwaad tot erger bij Park De Horn
DIRKSHORN – Op park De Horn in Dirkshorn worden sinds kort arbeidsmigranten gehuisvest. De eigenaren van de huisjes op het park zijn woedend.
Op de redactie van Schagen FM/TV ontvingen wij een flyer waarbij de angst wordt uitgesproken dat De Horn een tweede Fort Oranje dreigt te worden.
Op het park werden onlangs zes stacaravans geplaatst. Deze stacaravans worden door Konak uitzendbureau gebruikt voor de huisvesting van arbeidsmigranten.
Op de flyer staat dat zonder toestemming vier persoons stacaravans zijn geplaatst, die bovendien te dicht op de gastank zijn gesitueerd.
De bewoners van het park verwachten 13 tot 44 caravans met parkeerplaatsen waar vooral arbeidsmigranten gebruik van zullen maken.
Afgelopen donderdag heeft de gemeente gecontroleerd of er sprake is van een gevaarlijke situatie, waarop direct zou moeten worden ingegrepen.
Daarbij zijn bijvoorbeeld de afstanden tot de propaantank op het terrein bepaald. Deze bleken goed te zijn. Of het plaatsen van deze recreatiewoningen is toegestaan op grond van dat bestemmingsplan wordt op dit moment onderzocht.
Of het gebruik van de caravans door arbeidsmigranten is toegestaan wordt ook onderzocht.
Zondag is niet geconstateerd of er arbeidsmigranten woonachtig zijn in de chalets/stacaravans. Hiervoor wordt nog een hercontrole uitgevoerd.
Burgemeester Marjan van Kampen; “Op dit moment is de veiligheid niet in geding. Om ook de overige punten grondig te controleren en toetsen vergt even meer tijd. We zijn er mee bezig.”
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal