Subsidie asbestverwijdering snel verbruikt

SCHAGEN – De komende tijd blijft subsidie beschikbaar voor het saneren van asbestdaken. Het budget voor 2018 was vrijwel op, maar de Staatssecretaris van Infrastructuur en  Waterstaat haalt een deel van het subsidiebedrag voor asbestverwijdering van 2019 naar voren.

Doordat er onvoldoende budget beschikbaar is, kan de asbestverwijdering vertraging opleveren, terwijl juist een versnelling nodig is.

Het gaat met het huidige tempo van asbestverwijdering niet lukken vóór 2024 alle asbest te verwijderen.

In totaal heeft de Nederlandse overheid 75 miljoen euro subsidie voor de sloop van asbestdaken beschikbaar gesteld. Inmiddels is daarvan in 2016 en 2017 al 41 miljoen opgebruikt.

Voor 2018 was in eerste instantie een bedrag van 11,3 miljoen euro beschikbaar gesteld. Dit bedrag is al rond half april gebruikt. Daarom haalt ze 6,2 miljoen euro van het bedrag van 2019 naar voren. Het totale budget voor dit jaar komt daarmee op 17,5 miljoen euro.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):