Schagen herdenkt met muziek en gedichten

SCHAGEN – Met muziek van Ruud en Rianne en gedichten voorgedragen door leerlingen van Vonk zijn zondagavond de slachtoffers van oorlogen en geweld herdacht.

De herdenking startte om 18.45 uur in een volle kerk op de Markt in Schagen. Daar werden gedichten voorgedragen door Ines, Nikky en Marianne. Rood en Rianne brachten mooie liedjes, zoals ‘Door de Wind’, ‘Shallow’, en ‘Make ir a memory’.

Het programma was korter dan gepland. Dat gaf de aanwezigen nog de mogelijkheid om kunstwerken die in de kerk hingen, gemaakt door leerlingen, te bekijken.

Rond 19.40 begon de stille tocht naar het monument op de Nieuwe Laagzijde. Daar was een toespraak door loco-burgemeester Puck de Nijs Visser. Na ‘The Last Post’ en twee minuten stilte speelde Schagens Harmonie het Wilhelmus. Daarna konden belangstellende nog terug naar de kerk om na te praten met koffie of thee.

(Foto’s: Kitty Mertz en Ed van Oerle

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
0 antwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):