Regiogemeenten in gesprek over Spreidingswet
NOORDKOP – De gemeenten Schagen, Hollands Kroon, Den Helder en Texel gaan op vrijdag 9 februari voor het eerst met elkaar in gesprek over de uitvoering van de Spreidingswet in de Kop van Noord-Holland.
De Spreidingswet heeft bepaald dat de gemeente Schagen 276 asielzoekers moet opvangen, Hollands Kroon 279, Den Helder 257 en Texel 82. De vier gemeenten kunnen onderling afspraken maken over hoe zij daar invulling aan geven. Zo kunnen gemeenten een ‘uitruil’ doen tussen asielzoekers en statushouders.
Het overleg op 9 februari is verkennend van aard. Dat betekent dat er nog geen beslissingen worden genomen. Vóór de zomer moet er een regionaal plan liggen, waarin staat hoe de regio invulling denkt te geven aan de Spreidingswet. Uiterlijk op 1 november 2024 moet de commissaris van de Koning verslag uitbrengen aan de staatssecretaris over de afspraken die de provincie met de gemeenten heeft gemaakt.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal
Doe ze maar bij de burgemeester ze wil ze graag
Gewoon in de tent bij petten, die staat er toch al!
Gewoon lekker naar Schagen lekker binnen hangen in het mooie nieuwe makado !
Met z.n alle op de trekker en plat rijden die opvang rommel geen woestijn ratten welkom in schagen