Particuliere verhuurders niet gespaard

SCHAGEN – De nieuwe huisvestingsverordening van de gemeente Schagen gaat ook gelden voor particuliere verhuurders, ondanks een amendement van de VVD.

De VVD vroeg in het amendement om particuliere verhuurders buiten de verordening te houden. De liberalen zijn bang dat anders particuliere verhuurders hun woningen gaan verkopen, waardoor er juist minder huurwoningen beschikbaar komen.

JessLokaal voelt veel voor het amendement, maar stemde toch tegen. Doel van de verordening is de juiste mensen in de juiste woning te krijgen. Met de verordening kan da beter worden geregeld.  Ook andere partijen en het college zagen niets in het amendement van de VVD.

Een ander amendement van CDA, JessLokaal en de Seniorenpartij om de toeristische verhuur uit de verordening te schrappen, kon wél rekenen op steun van de gemeenteraad.

Zie ook: Raad wil aanpassingen Huisvestingsverordening

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Ed van Oerle is hoofdredacteur en algemeen manager van Noordkop Centraal. Iets delen? Iets delen met Ed? Mail naar ed.vanoerle@noordkopcentraal.nl



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):
1 antwoord
  1. Natuurlijk Schagen
    Natuurlijk Schagen zegt:

    Dus geen leegstaande huizen geen grove huurprijs, geen toeristische verhuur in woonwijken. Ik ben er blij mee.
    Nu de echte uitvoering nog en het belangrijkste is uitvoering en doorpakken Te vaak is dat juist een lege huls waarbij de gemeente alles maar laat lopen en onzichtbaar is. Misstanden blijven dan maar voortduren en de oplossing veel te ver weg.
    In de recentelijk opgeleverde woning op de foto vernam ik een huurprijs van 1850,= euro per maand voor maar een klein hokje. En het meest vreselijke 2 jaar vooruit betalen van de huurpenningen.

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):