Ook in Schagen daalt het aantal pgb’s
SCHAGEN – Gemeenten hebben de afgelopen twee jaar een kwart minder persoonsgebonden zorgbudgetten (pgb’s) verstrekt aan hun inwoners.
Ook de gemeente Schagen zag het aantal pgb’s dalen. Van 143 per 1 januari 2016 naar 107 per 1 mei 2018.
In 2016 zijn alle persoonsgebonden budgetten jeugdzorg geherindiceerd. Veel inwoners kozen toen om over te stappen van een PGB naar Zorg in Natura (ZIN) met als voordeel geen administratieve lasten die een PGB met zich meebrengt. Hetzelfde is gebeurd met de begeleiding van Wmo-cliënten.
De afname heeft ook te maken met het afschaffen van de huishoudelijke hulp. De rechter stak er een stokje voor. Schagen moest de huishoudelijke hulp hervatten. Veel cliënten hadden intussen zelf een hulp geregeld.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal