Het verhaal van 900 jaar Haringhuizen

HARINGHUIZEN – Haringhuizen viert komend weekend het 900-jarig bestaan met een mooi overzicht van prenten, schilderijen en foto’s.

De eerste tekening die de samenstellers tegenkwamen, komt uit 1706. Daarna hebben kunstenaars de plaats vaak opgezocht. De Willibrorduskerk was vaak het middelpunt van de kunstwerken. Geen toeval dus dat de tentoonstelling komend weekend in de oude kerk te bewonderen is.

Locoburgemeester Lilian Peters opende de tentoonstelling donderdagavond voor de bewoners van het dorp. Komend weekend, zaterdag 19 en zondag 20 augustus, tijdens Nazomeren in Niedorp, is iedereen welkom. De deuren van de kerk zijn geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Ook tijdens Open Monumentendag op 9 en 10 september is de tentoonstelling te zien.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
De bron van bovenstaand bericht is Regio Noordkop, de publieke lokale omroep voor de gemeenten Den Helder en Hollands Kroon. Regio Noordkop is mediapartner van Noordkop Centraal.



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):