Gehandicaptenkoepel niet blij
SCHAGEN – De koepelorganisatie voor chronisch zieken en gehandicapten Ieder-In is niet te spreken over de miljoenennota van de regering.
Zo gaan veel mensen met een Wajong-uitkering er volgend jaar 3% in koopkracht op achteruit. Dit blijkt uit onderzoek van het Nibud in opdracht van Ieder(in).
Verder verhullen de koopkrachtcijfers ook nog iets anders. Doordat er alleen naar 2018 wordt gekeken, blijft buiten beeld dat de zorgkosten voor mensen met een beperking en chronisch zieken in de afgelopen kabinetsperiode heel sterk zijn gestegen.
Het Nibud berekende dat zij inmiddels meer dan 20% van hun netto inkomen aan zorg kwijt zijn, terwijl de doorsnee Nederlander aan zorg tussen de 4 en 6% kwijt is.
Voor een chronisch zieke met een modaal inkomen lopen de totale zorgkosten hierdoor op tot 6100 euro per jaar.
- Tip ons met foto's, filmpjes en verhalen via redactie@noordkopcentraal.nl
- Volg ons ook via Facebook, Threads, Instagram of TikTok. Word abonnee van ons Youtube-kanaal
- Volg het laatste nieuws altijd via noordkopcentraal.nl
- Luister via FM of online naar onze radiozender
- Kijk via Ziggo, KPN of online naar ons TV kanaal