Druk jaar voor Paal 13

Reddingsbrigade Paal 13 in Callantsoog heeft een extreem druk jaar achter de rug. Door het overwegend zonnige weer en de sterke stroming moesten de strandwachten vaak in actie komen.

Totaal werden in Callantsoog en Groote Keeten 25 mensen uit het water gered. Dat zijn 8 reddingen meer dan in 2008. De grootste reddingsactie vond plaats op 31 juli, toen 6 personen uit de sterke stroming werden gehaald. 2 personen moesten naar het ziekenhuis.

Ook werd 35 keer hulp geboden aan zwemmers die nog op eigen kracht naar de kant konden komen. 222 mensen kregen eerste hulp bij een ongeval. Naast veel kwallenbeten, snij- en schaafwonden moesten 17 mensen voor behandeling naar een huisarts worden doorverwezen.

Verder werden 61 vermiste kinderen teruggebracht naar hun ouders. Dat is een stijging van meer dan 40% ten opzichte van 2008.

Wil je niets missen uit Schagen en de regio?
Avatar foto
Je leest een bericht uit het rijke archief van Noordkop Centraal



Geef hier jouw reactie (check eerst onze huisregels):